kikiriki
EHEEEEJ TI !

DOBRO NAS NAŠAO NA FORUMU DOBRE ZABAVE I TOTALNE OPUšTENCIJE

REGISTRUJ SE I UŽIVAJ SA NAMA :)
kikiriki
EHEEEEJ TI !

DOBRO NAS NAŠAO NA FORUMU DOBRE ZABAVE I TOTALNE OPUšTENCIJE

REGISTRUJ SE I UŽIVAJ SA NAMA :)
kikiriki
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kikiriki

DOBRO DOŠLI ! UŽIVAJTE :)
 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Your text here
Delite | 
 

 cuvate li vasu okolinu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
kikiriki

kikiriki

Broj poruka : 645
Datum upisa : 27.09.2010
Lokacija : na stazi od zute cigle..

cuvate li vasu okolinu? Empty
PočaljiNaslov: cuvate li vasu okolinu?   cuvate li vasu okolinu? Empty4th Oktobar 2010, 13:22

Nazad na vrh Ići dole
mir-mir

mir-mir

Broj poruka : 483
Datum upisa : 27.09.2010

cuvate li vasu okolinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: cuvate li vasu okolinu?   cuvate li vasu okolinu? Empty7th Oktobar 2010, 06:53

naravno....mada ne grlimo drvece...mozda i bi , al u mojoj okolini ga je previse, da se predstavim...ja sam Crvenkapina baka....(hihhhihihi...al stvarno...)   Wink
Nazad na vrh Ići dole
kikiriki

kikiriki

Broj poruka : 645
Datum upisa : 27.09.2010
Lokacija : na stazi od zute cigle..

cuvate li vasu okolinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: cuvate li vasu okolinu?   cuvate li vasu okolinu? Empty7th Oktobar 2010, 07:33

mir-mir ::
naravno....mada ne grlimo drvece...mozda i bi , al u mojoj okolini ga je previse, da se predstavim...ja sam Crvenkapina baka....(hihhhihihi...al stvarno...)   Wink
onda NE TREBA da se bojis lovca....cuvate li vasu okolinu? MULITRI_02
Nazad na vrh Ići dole
lider
Admin
Admin
lider

Broj poruka : 285
Datum upisa : 27.09.2010
Lokacija : kojekude

cuvate li vasu okolinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: cuvate li vasu okolinu?   cuvate li vasu okolinu? Empty7th Oktobar 2010, 20:24

ovo je jako vazno - ako prodje, dzaba smo krecili sve ove godine!

ukoliko skupstina usvoji predlog izmena zakona o zastiti prirode, srpski parkovi i rezervati postaju naselja i fabrike, ski centri i staze, te jezera za veštački sneg.

a kada se 2% površine zaštićenih područja koja ce to i u buducnosti ostati prenesu na teritoriju srbije, dolazi se do 0,01% ukupne teritorije.

svim ostalim upravljaće ... novac u rukama:
http://blog.b92.net/text/16203/KUPI-ME-PRODAJ-ME/
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 321
Datum upisa : 22.09.2010
Lokacija : ovde,onde,tuda,svuda

cuvate li vasu okolinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: cuvate li vasu okolinu?   cuvate li vasu okolinu? Empty14th Mart 2011, 09:52

cuvate li vasu okolinu? Zemlja10
EKOLOGIJA
Ako svijest ljudi ne bude probuđena, uti caj klimatskih promjena biće katastrofalan za čovječanstvo
SPAS PLANETE u našim je rukama!
Uti caj klimatskih promjena mogao bi primorati na migracije oko šest miliona
ljudi u svijetu svake godine, od kojih bi polovina na to bila prisiljena usljed
prirodnih katastrofa poput poplava i oluja

Vjerujemo da je svako od nas bar jednom postavio sebi pitanje šta se to dešava sa našom planetom.
Takođe, svako od nas bar jednom je bio uplašen vidjevši ogromne požare u Rusiji, Americi i Australiji, suše u Africi, poplave u zapadnoj Evropi i jugoistočnoj Aziji od kojih stradaju hiljade ljudi... Svjedoci smo ogromnih promjena sa kojima se svakodnevno susrećemo, takozvanih „klimatskih“, za koje mnogi od nas
ne znaju čak ni pravo značenje...
MIGRACIJE NA POLOVE
Mnoštvo je primjera, od neizdrživo toplih i sparnih ljeta, sa temperaturama iznad 40 stepeni C, pa do nesnosno hladnih i dugih zima, sa kakvom smo se prethodne godine susreli. Nije potrebno da napominjmo da je skoro sasvim isčezlo osvježavajuće proljeće i umjereno kišovita jesen. Sve se, uglavnom, svelo na to da iz papuča uskočimo u čizme i obrnuto. Narušen je biodiverzitet, zbog čega izumiru neke biljne i životi njske vrste, tu je nestašica vode za piće, razne opasne i zarazne bolesti , topljenje glečera,
kisele kiše, efekat staklene bašte, cunami, zemljotresi, umanjen prinos usjeva itd. Na žalost, još je mnoštvo
drugih primjera. Jedino oružje je pojedinac, stanovnik planete Zemlje, odnosno svijest da je čuvamo... A to je upravo ono što nam se nameće kao problem. Kako podstaknuti pojedinca i uti cati na stanje njegove svijesti u odnosu na ovaj problem?!
Istraživanja ukazuju na to da će u sljedećih sto godina klima na Zemlji biti promijenjena. Polarna područja značajno će se zagrijati i postati poželjna za život. Do izražaja će doći krajnja sjeverna i južna područja planete, područja koja prije klimatskih promjena izazvanih ljudskim akti vnosti ma nisu imala gotovo ijednog stalnog stanovnika. Ovaj prikaz poti če na raspravu o našoj percepciji budućnosti , gledano kroz kontekst klimatskih promjena. Uti caj klimatskih promjena mogao bi primorati na migracije šest
miliona ljudi u svijetu svake godine, od kojih bi polovina na to bila prisiljena usljed prirodnih katastrofa poput poplava i oluja.
Razvojem tehnologije, promjenom sti la zivota, učinili smo da narušimo jedino što nismo smjeli, a to je naše
stanište, planeta Zemlja. Zar ne bi trebalo da nam glavni cilj bude da je sačuvamo, za sebe i za svoje potomke!? Na to se vrlo često zaboravi - ili da možda kažemo drugačije – vrlo rijetko se sjeti mo!
Zato neka ovaj tekst posluži kao mali podsjetnik našim čitaocima. Uspjeh će biti ako vas bar malo podstaknemo da se zapitate šta svako od nas treba da učini da pomognemo, da spriječimo crne prognoze u vezi s promjenom klime.
ŠTA DA RADIMO?
Pokušajte sami sebi da postavite neka od ovih pitanja i razmislite o odgovoru na njih:
- Da li ja kao pojedinac mogu da uti čem na klimu?
- Da li je čovjek taj koji je doveo do svih ovih poremećaja?
- Da li je zaista toliko bitno ako temperatura poraste za par
stepeni, i šta to, zapravo, dugoročno znači za moju djecu?
- Na koji način ja mogu pomoći da se dalje klimatske
promjene ublaže i zaustave?
- Da li je toliko značajno ako baš ja ne učinim ništa?
- Da li akti vnosti u cilju poboljšanja zahti jevaju veliki novac,
i da li je novac toliko vrijedan pa da se ne učini ništa?
- Gdje se nalazi Bosna i Hercegovina na ovom polju, ako je
poredimo sa razvijenim zemljama?
- Koje akti vnosti preduzimaju politi čari?
- Kako da prepoznamo da smo uspjeli?
Piše: NIKOLINA BRNIĆ,
portparol Fonda za zašti tu životne sredine RS
Nazad na vrh Ići dole
https://kikiriki.serbianforum.info
B612

B612

Broj poruka : 358
Datum upisa : 13.02.2011

cuvate li vasu okolinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: cuvate li vasu okolinu?   cuvate li vasu okolinu? Empty17th April 2011, 18:22

I te kako cuvam svoju okolinu i trudim se svaki dan da ucinim nesto korisno.Jeza me je obuzela posle ovih slika tuzne Morave
cuvate li vasu okolinu? Tužna-južna-morava
Dodje mi da grlim i ljubim svako drvo,svaki list.Boze Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
mir-mir

mir-mir

Broj poruka : 483
Datum upisa : 27.09.2010

cuvate li vasu okolinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: cuvate li vasu okolinu?   cuvate li vasu okolinu? Empty17th April 2011, 22:59

lider ::
ovo je jako vazno - ako prodje, dzaba smo krecili sve ove godine!

ukoliko skupstina usvoji predlog izmena zakona o zastiti prirode, srpski parkovi i rezervati postaju naselja i fabrike, ski centri i staze, te jezera za veštački sneg.

a kada se 2% površine zaštićenih područja koja ce to i u buducnosti ostati prenesu na teritoriju srbije, dolazi se do 0,01% ukupne teritorije.

svim ostalim upravljaće ... novac u rukama:
http://blog.b92.net/text/16203/KUPI-ME-PRODAJ-ME/

kod nas ti je vec sve po sistemu "kupi-me-prodaj-me".... dokaz: PRODATO Ledinacko Jezero, koje je u okviru Nacionalnog Parka Fruska Gora... prodato nesto sto je Nacionalno...moje, tvoje, svih nas....


Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 321
Datum upisa : 22.09.2010
Lokacija : ovde,onde,tuda,svuda

cuvate li vasu okolinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: cuvate li vasu okolinu?   cuvate li vasu okolinu? Empty18th April 2011, 19:29

Nazad na vrh Ići dole
https://kikiriki.serbianforum.info
Sponsored content




cuvate li vasu okolinu? Empty
PočaljiNaslov: Re: cuvate li vasu okolinu?   cuvate li vasu okolinu? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 

cuvate li vasu okolinu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
kikiriki :: ŽIVOT SA SVIH STRANA-turizam,ekologija,dijaspora-
Skoči na: